رکوردهای DNS

مدیریت رکوردهای DNS با DNStable

یافتن اطلاعات در مورد سوابق DNS فرآیندی است که متخصصان امنیتی با عملیات های خاصی انجام می دهند. این اطلاعات از چند طریق قابل دستیابی است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. مشکل این است که بیشتر ابزارها برای یافتن سوابق DNS به روز شده و استفاده از آنها دشوار است.

بیشتر متخصصان با تجربه در زمینه فناوری می توانند از روش های خط فرمان استفاده کنند. اگر با تعداد زیادی وب سایت کار می کنید در حالی که در این کار مبتدی می باشید و برای شما این چنین عملیات هایی دشوار است و نیاز به زمان و تجربه دارید، ابزارهای آنلاین می توانند به شما کمک های شایانی داشته باشند.

 ابزارهای آنلاینی مانند DNStable Spyse روند یافتن سوابق DNS را بسیار ساده می کنند. این گونه ابزارها معمولا با روش های سریع جهت بهبود گردش کار و کارآیی مهندسین امنیتی، تست نفوذگر ها و sysadmin ها محاسبات خود را انجام می دهند.

این ابزار برای چه اشخاصی کارایی دارد؟

DNStable ابزاری انعطاف پذیر است که برای اهداف مختلف به متخصصین امنیتی ایده های مختلفی می دهد و می تواند به حفظ امنیت شبکه و جلوگیری از تهدیدهای سایبری کمک کند. در اینجا چند نمونه از اشخاصی که می توانند از این ابزار استفاده کنند را معرفی میکنیم:

مهندسین امنیتی

مهاجمان شبکه همیشه به دنبال هدف قرار دادن آسیب پذیری ها هستند. مهندسان امنیت می توانند از این ابزار برای یافتن نقاط پایانی آسیب پذیر استفاده کنند، از این رو از تهدیدهای سایبری پیشاپیش جلوگیری می شود. این ابزار همچنین امکان نظارت بر تنظیمات دامنه، شناسایی همه موارد دسترسی غیر مجاز، تغییر مسیر ترافیک و سایر تهدیدهای دامنه را فراهم می کند.

متخصصان تست نفوذ

یافتن آسیب پذیری ها کاری است که به تست نفوذگرها اختصاص داده شده است. این ابزار جریان کاری آنها را بسیار ساده می کند و به آنها امکان می دهد نقاط ضعف مربوط به سوابق DNS را بطور مداوم تشخیص دهند.

مدیران سیستم

DNStable به مدیران سیستم کمک می کند تا عملکرد پایدار سرور را تضمین کنند. مدیران سیستم می توانند از اعتبار سنجی و بهینه سازی domain owner و همچنین سوابق مختلف DNS، از جمله TXT ، MX ، NS ، SOA و AAAA استفاده کنند. با استفاده از این ابزار، Sysadmin ها می توانند به سرعت اقدامات پیشگیرانه ای را برای محافظت از شبکه های مختلف با معماری های متفاوت در برابر نقض امنیتی انجام دهند.

بررسی سرویس های جاسوسی

چنانچه تشخیص دادید که Spyse خوب عمل نمی کند باید بدانید که این ابزار به یک سرویس جستجوی DNS محدود نمی شود. این یک جعبه ابزار چند منظوره ارائه می دهد که می توانید از طریق یک موتور جستجوی واحد از ابزارهای مختلف آنها استفاده کنید. شش ابزار مختلف وجود دارد که اکوسیستم Spyse  را تشکیل می دهند و در حال حاضر در حالت تست بتا کار می کنند:

  • DNSlookup – همانطور که در بالا بحث شد.
  • CertDB – سرویسی برای جستجوی گواهینامه های SSL / TLS. ارائه اطلاعات در تاریخ انقضا گواهینامه، صادر کننده گواهینامه و موارد دیگر
  • FindSubdomains – کشف تمام زیر دامنه های یک دامنه مشخص شده (با هر دامنه موجود کار می کند)
  • PortMap – به شما امکان می دهد تمام درگاه های باز و نقشه های محیط شبکه را پیدا کنید
  • ParseIP – ابزار تحلیلی که روی هر متن یا تصویر کار می کند. تجزیه و تحلیل IP و دامنه های داخل آنها
  • ASlookup – کشف سیستم مستقل موجود و subnet های آن

موارد گفته شده صرفا یک نگاه اجمالی از توانایی های این ابزارها بود و الزامات فنی این ابزارها در مطالب بعدی ارائه می گردد.

هر ابزاری برای ساده سازی استفاده کاربر، سعی میکند با استفاده از فیلترها به مرتب سازی اطلاعات و بهبود گردش کار کاربران کمک کند.
ابزار Spyse همچنین ۳ اعتبار رایگان برای کاربران جدید به همراه ۱ اعتبار رایگان در هر ماه به شما اعطا می کند که می توانید از هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید.

 

نوشته های مرتبط

مدیریت پایگاه داده

۱۵

آذر
همه موضوعات

ابزار OmniDB نسخه v2.17.0 ابزاری تحت وب برای مدیریت پایگاه داده

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است ابزار OmniDB ابزاری تحت وب است که مدیریت بانک اطلاعاتی-DataBase ( دیتابیس ) را با تمرکز بر تعامل، ساده بودن، پرقدرت و سبک انجام می دهد. برخی خصوصیات این ابزار را بررسی می کنیم: ابزار وب: با استفاده از یک مرورگر تحت وب به عنوان […]

مدیریت دستگاه های IOT

۰۵

آبان
همه موضوعات

مدیریت از راه دور دستگاه های IOT با استفاده از ابزار Upswift

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است اگر فقط از یک دستگاه IoT استفاده می کنید و درحال توسعه پروژه های خود هستید، به روزرسانی و مدیریت آن سریع و آسان است. اما اگر ۱۰ ، ۵۰ یا ۱۰۰ دستگاه داشته باشید چه می کنید؟ مدیریت همه آنها ناگهان به یک دردسر[…]