رفتن به مطلب

با توجه به آماده سازی و تامین زیرساخت لازم جهت تبدیل انجمن به یک منبع آموزشی در حوزه امنیت و ارزیابی امنیت، لطفا فایل های خود را در انجمن پیوست نمایید. در غیر این صورت تاپیک شما حذف خواهد شد.

 

mahla-m

New Member
 • تعداد ارسال ها

  1
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

3 Neutral

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

 1. mahla-m

  FTP چیست؟

  FTP چیست؟ FTP (File Transfer Protocol) یک سرویس اینترنتی است که برای برقراری ارتباط با یک سرور خاص اینترنت یا رایانه طراحی شده است ، بنابراین کاربران می توانند پرونده ها را به کامپیوتر بفرستند (بارگیری) یا پرونده ها را به سرور بفرستند (بارگذاری). FTP در حال حاضر به طور گسترده ای برای تبادل داده ها مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا این کار ساده تر از استفاده از یک دستگاه سیمی یا فیزیکی است. امید است که با استفاده از این مقاله ، خوانندگان بتوانند درک کنند FTP چیست و چگونه از FTP برای انجام یک سرور از راه دور استفاده کنید. سرورهای از راه دور بدون نیاز به ورود به یک حساب میزبانی یا سرور خصوصی مجازی (VPS) برای مدیریت وب سایت ها بسیار مفید هستند. تاریخچه FTP قبل از بحث در مورد تاریخچه FTP ، من کمی در مورد رابطه Telnet با FTP توضیح خواهم داد. Telnet برای اتصال مستقیم (شبکه غیر مستقیم) استفاده می شود ، در حالی که FTP از اتصال غیرمستقیم استفاده می کند. این دو نوع اتصال TCP / IP دو مدل اصلی معرفی شده هستند. اتصال غیر مستقیم به معنای گرفتن منابع از میزبان از راه دور و استفاده از آنها در سیستم محلی است. سپس آنها را دوباره به میزبان از راه دور منتقل کنید. اولین استاندارد FTP RFC 114 بود که در سال 1971 ، حتی قبل از وجود TCP و IP صادر شد. این استاندارد برای تعریف دستورات اساسی مورد استفاده برای برنامه ریزی یک سیستم ارتباطی که می خواهد از آن استفاده کند ، استفاده می شود. پروتکل FTP مورد استفاده برای استانداردهای اینترنت توسط کمیته ویژه مهندسی اینترنت به عنوان مجموعه ای از اسناد رسمی RFC (درخواست نظر) تهیه شده است. FTP با این هدف ایجاد شده است که کاربران می توانند پرونده ها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنند. مانند اکثر پروتکل های TCP / IP ، این مدل بر اساس مدل سرویس گیرنده / سرور است. توابع سرور FTP و موارد استفاده FTP چندین توابع FTP وجود دارد که در حال حاضر به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند ، مانند آپلود صفحات وب به اینترنت از طریق میزبانی وب. توابع دیگر مانند به روزرسانی نسخه های برنامه توسط توسعه دهنده برنامه FTP انجام می شود. به طور کامل ، در اینجا توابع FTP موجود است. بارگذاری صفحات وب سایت در یک سرور وب / میزبانی وب در اینترنت مرور و بارگیری پرونده ها از سایت های نرم افزار عمومی یک پرونده بزرگ را به دو قسمت تقسیم می کند که ممکن است برای پیوست در ایمیل بیش از حد بزرگ باشد بارگیری و بارگذاری محتوا ، مانند دوره های آموزشی در سرور FTP آخرین ویرایش برنامه را همانطور که توسط توسعه دهنده نرم افزار ساخته شده توزیع می کند البته نه تنها این ، توابع FTP بسیاری دیگری نیز وجود دارد که می تواند در انجام کارهای روزمره مورد استفاده قرار گیرد. می توانید خودتان آن را توسعه داده و متناسب با نیازهای مورد نیاز خود تنظیم کنید. با این حال ، اساساً عملکرد ساده FTP این است که کاربران می توانند پرونده ها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنن همچنین بخوانید: آپلود فایل در هاست و دانلود فایل از هاست با پروتکل ftp و نرم افزار FileZilla

تاریخچه انجمن امنیتی ایران سایبر

شرکت امنیتی ایران سایبر با بکار گیری افراد متخصص در حوزه امنیت و ارائه راه کار در زمینه امنیت شبکه و امنیت بانک های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۹ کار خود را آغاز نمود.

این شرکت با تعریفی جدید از ارائه خدمات و مشاوره در حوزه امنیت سازمان ها و مراکز، تست نفوذ، و برنامه نویسی در تعاملی سازنده با سازمان ها، مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و آماده همکاری با شرکت ها و ارگان های مختلف می باشد.

رعایت قوانین

شرکت و انجمن امنیتی ایران سایبر با توجه به حضور مجاز و رسمی در محافل امنیتی و شرکت های ارزیابی امنیت ملزم به رعایت قوانین بوده و کاربران انجمن نیز ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

×
×
 • اضافه کردن...