انجمن تیم امنیتی ایران سایبر

کمک....ویروسی شدم!!!!!!!!!!!!

شروع موضوع توسط kariman ‏26/2/19 در انجمن امنیت سیستم های شخصی

1. لطفا فایل های خود را جهت ماندگاری در انجمن اپلود کنید در صورت مشاهده لینک اپلود خروجی , تاپیک حذف خواهد شد .
    بستن اطلاعیه
بستن اطلاعیه

درود مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد .

شرکت امنیتی ایران سایبر - برگزار کننده دوره های آموزشی و مسابقات فتح پرچم (CTF)
برچسب ها:
  1. kariman
    کاربرتازه وارد

وضعیت:
    nick
    Main os:
    Windows
    سلام لپ تاپم asus n580vd هستش و سی پی یوم 7700 hq همه چیز خوش و خرم بود که نیاز شد یه ق....ن...د...ش...ک....ن نصب کنم.

پس از نصبش با تغییراتی در ویندوزم مواجه شدم که خیلی نگرانم کرده.....

مثلا وقتی هیچ نرم افزاری باز نکردم و هیچ چیزی ران نکردم سی پی یو تا حدود 80 درصد کار میکنه و به محض اینکه task manager رو باز میکنم تا ببینم سی پی یو چند درصد کار میکنه درصدش به صورت دفعتی پایین میاد و به 2 درصد و حتی ۱ درصد میرسه و البته در این حالت هم حدود 1.8 تا 2.3 گیگاهرتز از سی پی یو داره مصرف میشه! (احساس میکنم یکم زیادیه برای یه ویندوز خالی بدون هیچ اپلیکیشن ران شده!)

سرعت دانلود اینترنتم هم که از بعد اون ق...ن...د...ش.....ک....ن به شدت افت کرده و یک ششم قبل شده یعنی سرعت دانلودم که 1.5 تا 2 مگ بود الان شده 300 کیلوبایت....

به شدت نگرانم که سیستمم ویروسی شده باشه به نظرتون باس چیکار کنم؟

ویندوزم هم یه بار پاک کردم و دوباره از اول ریختم فرقی نکرد....

ممکن ویروس بایوس و یا کارت شبکه رو اشغال کرده باشه و به این راحتیا پاک نشه؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه با cpu 7700hq و ویندوز 10 و نمایشگر 4k وقتی هیچ برنامه ای ران نشده چه مقدار از پردازنده باس کار کنه؟ مثلا چند درصد یا چند گیگاهرتز...

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و خوندید

2. JOK3R

وضعیت:
    dreams
    Name:
    james
    Main os:
    Windows
    اگر ویندوز عوض کردید خیالتون راحت باشه مشکلی پیش نمیاد

کندی و استفاده زیاد از رم و Cpu به خاطر سرویس های فعال ویندوز هست مثل Windows defender

کند شدن سرعتتون هم میتونه از آپدیت کردن خودکار سیستم عامل باشه

میتونید از resource Monitor خود ویندوز استفاده کنید روی قسمت Network بروید تا اطلاعات Proccess های که از اینترنت شما استفاده میکنن رو مشاهده کنید

میتونید از برنامه های کاربردی Process Hacker و Wireshark برای کنترل و مانیتورینگ سیستم خودتون استفاده کنید

آخرین ویرایش: ‏27/2/19
    0x3a، rajaz، blackops و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. salehpxo
    کاربرتازه وارد

وضعیت:
    Name:
    salehpxo
    Main os:
    Windows
    سلام.
    اگه بایوس ویروسی شود سه روشکه من درباره آنها شنیدم رو بهت میگم:
    1- باطری بایوست رو عوض کن
    2-باید به اینترنت وصل بشی و بری توی سایت سازنده مادربرد و نرم افزار بایوست را دانلود کرده و دوباره نصب کنی
    3-از آنتی ویروسهای که سیستم بایوس رو اسکن میکنند استفاده کن.مثل نورتون 360 یا avg 8.5
    حتما این مقاله رو بخون درباره ویروسی شدن بایوس های UEFI هست که البته به ایسوس هم اشاره کرده!!!
    برای نمایش این قسمت باید وارد سیستم شوید یا اینکه ثبت نام نمایید

0x3a، JOK3R و IWHH(Mobin) از این ارسال تشکر کرده اند.
به انجمن تخصصی امنیت ایران سایبر خوش آمدید . برای مشاهده تمامی تالار ها و امکانات ثبت نام کنید .