رفتن به مطلب

با توجه به آماده سازی و تامین زیرساخت لازم جهت تبدیل انجمن به یک منبع آموزشی در حوزه امنیت و ارزیابی امنیت، لطفا فایل های خود را در انجمن پیوست نمایید. در غیر این صورت تاپیک شما حذف خواهد شد.

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

من دو روز پیش موبایلمو به یه نفر که بهش اعتماد داشتم دادم ول یاون سو استفاده کرد و با کابل گوشیو به لپ تاپ وصل کرد و گوشی رو هک کرد

حالا میخوام بدونم در چه حد دسترسی به اطلاعات من داره و الان من باید چی کارکنم که دچار مشکل نشم بتونم یه جری انتی هک کنم گوشیمو؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام . بهترین راهش فرمتون گوشیتونه

لینک به ارسال

سلام.

طبیعتا اگه تو گوشیتون rat نصب کرده باشه شما راهی جز فلش کردن گوشی تون ندارید.

چون الان دسترسی به تمام اطلاعات گوشیتون داره و اینکه دسترسیش تا موقعی که گوشی رو فلش نکنید باقی می مونه.!

لینک به ارسال
سلام خسته نباشید

من دو روز پیش موبایلمو به یه نفر که بهش اعتماد داشتم دادم ول یاون سو استفاده کرد و با کابل گوشیو به لپ تاپ وصل کرد و گوشی رو هک کرد

حالا میخوام بدونم در چه حد دسترسی به اطلاعات من داره و الان من باید چی کارکنم که دچار مشکل نشم بتونم یه جری انتی هک کنم گوشیمو؟

سلام و درود

احتمالا بعد وصل کردن به لپ تاپ اپلیکیشنی که به اصطلاح بهش رت میگیم نصب کرده اگه گوشیت به اینترنت متصل نباشه هیچ اطلاعاتی نمیتونه ازت دریافت کنه و همچنین اگه میدونی چه اپلیکیشنی بهت نصب کرد میتونی باپاک کردنش بدون فلش زدن دسترسی رو قطع کنی راه آخرت هم که دوستان گفتن اینه اگه نمیدونی چیکار کرده چه چیزی رو نصب کرده باید یه فلش بزنی به گوشیت

یاعلی

لینک به ارسال

سلام امیدوارم دیر جواب نداده باشم و شما گوشی خودتان را ریست فکتوری نکرده باشید

این که فکر کنیم بعد از آلوده شدن گوشی حتما باید آن را ریست فکتوری کرد کار اشتباهی هست ! شما ابتدا گوشی خود را به حالت SafeMode ببرید برای رفتن به حالت SafeMode ابتدا گوشی خود را خاموش کنید سپس روشن کنید در زمانی که لوگو شرکت سازنده نمایش داده شد کلید تنظیم صدای بلند -Volume UP- را نگه دارید تا علامت SafeMode در گوشه سمت چپ پایین مشاهده شود

سپس در Setting وارد Apps شوید در این قسمت شما میبایست تمام لیست را چک کنید تا ببینید برنامه مشکوکی که نصب شده چیست ( بگردید دنبال برنامه ی مشکوک که خودتان نصب نکرده اید ) و درنهایت برنامه های مشکوک حذف کنید

سپس گزینه Security را انتخاب کنید و گزینه Device's Administrator را انتخاب کنید تا ببینید چه برنامه هایی دارای دسترسی Administrator ( بالاترین سطح دسترسی یعنی دسترسی به گالری ، مخاطبین ، دوربین و ... ) هستند و آن ها را هم حذف کنید

در نهایت از حالت SafeMode خارج شوید برای خارج شدن گوشی خود را خاموش کنید و روشن کنید این بار کلید های Volume Down و Power ( دکمه قفل صفحه ) را فشار دهید تا از این حالت خارج شوید

برای حرفه ای تر ها :

شما می توانید از برنامه NetMonitor بر روی دیوایس اندرویدی خود استفاده کنید تا شبکه را شنود کنید و پس از شنود پکت های مشکوک را پیدا کنید پس از پید کردن پکت های مشکوک می توانید بفهمید که این پکت مربوط به دیتای کدام برنامه است و ادامه ...

موفق باشید

آن که اسب داشت غبارش فرو نشست

امان از گرد سم تازه خر خریده ها

لینک به ارسال

ممنون از همگی. فقط نمیدونم چرا گوشی من نمیره رو حالت safemode ؟ مدل گوشیمم xiaomi redmi note 5 هست

لینک به ارسال

• گوشی را خاموش کنید
  • گوشی را روشن کنید
  • هنگامی که اولین آرم (لوگوی) گوشی را دیدید سریع یکبار ولوم پایین را فشار دهید و رها کنید
  • سپس سریعا ولوم پایین را تا موقع روشن شدن گوشی نگه دارید

لینک به ارسال

خیلی خیلی ممنون دو سوال داشتم: اگه برنامه مشکوک پیدا نکردم و ریست فکتوری کردم دیگه وارد گوشی من نمیتونه بشه؟ و دوم من زمانی که نمیدونستم گپشیم هک شده با کابل گوشیمو به لپ تاپ وصل کردم ایا الان لپ تاپم هم احتمال هک شدن داره؟

لینک به ارسال

با عرض سلام مجدد

خیر بعد از ریست فکتوری امکان دسترسی نیست !

برای سوال دوم مطمئن نیستم که ربطی به موضوع داشته باشد به این دلیل که بعد از اتصال با کابل درایو گوشی شما روی سیستم به اشتراک گذاشته خواهد شد نه برعکس

بطور واضحتر اگر لپ تاپ شما هک شده بود و گوشی خود را متصل می کردید احتمال هک شدن گوشی هم وجود داشت !

- موفق باشید -

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

تاریخچه انجمن امنیتی ایران سایبر

شرکت امنیتی ایران سایبر با بکار گیری افراد متخصص در حوزه امنیت و ارائه راه کار در زمینه امنیت شبکه و امنیت بانک های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۹ کار خود را آغاز نمود.

این شرکت با تعریفی جدید از ارائه خدمات و مشاوره در حوزه امنیت سازمان ها و مراکز، تست نفوذ، و برنامه نویسی در تعاملی سازنده با سازمان ها، مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و آماده همکاری با شرکت ها و ارگان های مختلف می باشد.

رعایت قوانین

شرکت و انجمن امنیتی ایران سایبر با توجه به حضور مجاز و رسمی در محافل امنیتی و شرکت های ارزیابی امنیت ملزم به رعایت قوانین بوده و کاربران انجمن نیز ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

• اضافه کردن...