رفتن به مطلب

با توجه به آماده سازی و تامین زیرساخت لازم جهت تبدیل انجمن به یک منبع آموزشی در حوزه امنیت و ارزیابی امنیت، لطفا فایل های خود را در انجمن پیوست نمایید. در غیر این صورت تاپیک شما حذف خواهد شد.

ehsan

ترجمه کدها به فارسی

پست های پیشنهاد شده

بعضی وقت ها در مجازی با کدهای عجیب غریبی رو برو میشیم که مجبوریم مفاهیم اونها رو بدونیم. مخصوصا وقت هایی که فوضولی مون گل کرده و در حال سرک کشیدن به سایت های ایرانی برای بدست آوردن یسری اطلاعات هستیم.

" مخصوصا وقتی داریم از افزونه دوست داشتنیه لایو استفاده میکنیم"

زبان فارسی مثل خیلی از زبان های دیگه در زبان های برنامه نویسی هنوز بخوبی جا نگرفته  به همین خاطر در برنامه نویسی ما برای فهماندن زبانی بجز انگلیسی به برنامه های مختلف ، اون هارو به کدهایی تبدیل می کنیم تا برای بیشتر برنامه ها تعریف شده باشه.

"طبق استاندارد جهانی"

برای مثال ما وقتی کلمه ی "ایران" رو تایپ میکنیم به کد زیر تبدیل میشه.

%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

این اطلاعات شاید برای وبگردهای معمولی زیاد مهم نباشه. ولی برای آدمایی مثل ما که هر ازگاهی مجبوریم سایت ها و سیستم هارو بصورت مخفی بررسی کنیم میتونه خیلی مهم باشه.

برای مثال امشب من یوزر و پسووردی رو بدست آوردم که نام کاربریش Ehsan و رمز ورودش 26هوادار26 بود. که به هش MD5 کرک شده بود که بعد از دی کرک پسوورد برخلاف انتظارم با کدهای عجیب غریب روبرو شدم. بعد از چند ساعت درگیر شدن متوجه شدم که رمز با کلمات فارسی ادغام شده و سپس به کد های زیر تبدیل شده بود

26%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B126

به همین خاطر تصمیم گرفتم این برنامه رو بزارم تا درصورتی که در آینده باز هم به همچین مشکلی برخوردم بتونم خیلی ساده حلش کنم و این اتفاق مسخره رو با شما هم درمیون گذاشتم تا اگه یوقت به همچین مشکلی برخوردین بتونین از این برنامه ی کوچولو کمک بگیرین.

برنامه ای که پایین قرار میدم برنامه ای هست که کدهارو به فارسی و کلمات فارسی رو به کد تبدیل میکنه

حجم: 23.5 کیلوبایت

با پیوست فایل مشکل داشتم

برای مشاهده این بخش نیازمند ثبت نام و یا ورود به حساب کاربری خود میباشید.

لینک دانلود نرم افزار:

لینک اسکن نرم افزار :

تشکر یادتون نره :laugh:

bye  net  bye  rofaga :53:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تشکر ازودست عزیز بابت بست مفیدت دوست عزیز از این به بعد سعی کن فایل ها رو بیوست کنید.باتشکر

شیر برای اثبات شیر بودنش , نیازی به جنگیدن با هر شغالی را ندارد . تنها نیم نگاهش کافیست ...

لینک به ارسال

خواهش دوست عزیز بالا که گفتم با فایل پیوست مشکل داشتم با تشکر

bye  net  bye  rofaga :53:

لینک به ارسال

سلام عزیزم منبعش رو ننوشتی گلم :virus32.blog.ir

هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم باشد

لینک به ارسال

سلام دوستان این سایتم فک کنم بدردتون بخوره

تبدیل 0و1 به هر زبانی

You can lead a horse to water, but you can’t make him drink

هيچ كاري با زور درست نمي شود؛ زور همیشه کارساز نیست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

تاریخچه انجمن امنیتی ایران سایبر

شرکت امنیتی ایران سایبر با بکار گیری افراد متخصص در حوزه امنیت و ارائه راه کار در زمینه امنیت شبکه و امنیت بانک های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۹ کار خود را آغاز نمود.

این شرکت با تعریفی جدید از ارائه خدمات و مشاوره در حوزه امنیت سازمان ها و مراکز، تست نفوذ، و برنامه نویسی در تعاملی سازنده با سازمان ها، مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و آماده همکاری با شرکت ها و ارگان های مختلف می باشد.

رعایت قوانین

شرکت و انجمن امنیتی ایران سایبر با توجه به حضور مجاز و رسمی در محافل امنیتی و شرکت های ارزیابی امنیت ملزم به رعایت قوانین بوده و کاربران انجمن نیز ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

• اضافه کردن...