OWASP WAP

OWASP WAP پروژه حفاظت از وب سایت

حفاظت از برنامه های وب OWASP WAP یک ابزار برای شناسایی و اصلاح آسیب پذیری های اعتبار ورودی در برنامه های وب می باشد که با کد PHP نوشته شده است و پیش بینی های مثبتی را ارائه داده است .

فرآیند owasp wap فوق ترکیبی از تجزیه و تحلیل استاتیک کد منبع و داده کاوی برای شناسایی آسیب پذیری و پیش بینی اعتبارات نادرست است . سپس ، کد منبع را تصحیح می کند تا آسیب پذیری های واقعی را با قرار دادن اصلاحات (توابع کوچک) در مکان های مناسب کد منبع، حذف کند.

به طور خلاصه :

 • OWASP WAP یک ابزار امنیتی برای شناسایی و حذف آسیب پذیری اعتبار سنجی ورودی در برنامه های وب است و پیش بینی های مفیدی ارائه می کند .
 • جهت تشخیص آسیب پذیری با استفاده از تجزیه و تحلیل استاتیک کد منبع ، شروع به داده کاوی برای پیش بینی اعتبار های نادرست و کاذب و قرار دادن رفع اصلاح کد منبع می کند .
 • شناسایی و اصلاح ۸ نوع آسیب پذیری اعتبار سنجی ورودی.
 • کاربر را برای ساخت نرم افزار امن آموزش می دهد.
 • در لینوکس، مکینتاش و ویندوز کار می کند.
 • نیاز به اجرای JRE دارد.
 • قابل حمل، آماده برای اجرا و بدون نیاز به نصب .

WAP آسیب پذیری های زیر را شناسایی و تصحیح می کند :

 • (SQL Injection (SQLI
 • (Cross-site scripting (XSS
 • (Remote File Inclusion (RFI
 • (Local File Inclusion (LFI
 • (Directory Traversal or Path Traversal (DT/PT
 • (Source Code Disclosure (SCD
 • (OS Command Injection (OSCI
 • PHP Code Injection

 ابزار owasp wap کد منبع را تجزیه و تحلیل می کند.

به طور دقیق تر، تجزیه و تحلیل فوق (تجزیه و تحلیل جریان داده ها) جهت شناسایی آسیب پذیری های اعتبار سنجی ورودی می باشد . هدف از این تجزیه و تحلیل ردیابی ورودی های مخرب وارد شده در نقاط ورودی ( آرایه های GET, POST) و همچنین برای بررسی حساسیت توابع پی اچ پی که می توانند توسط ورودی های مخرب، مانند mysql_query مورد سوء استفاده قرار بگیرند می باشد .

پس از تشخیص، این ابزار با استفاده از داده کاوی تایید می کند که آسیب پذیری ها واقعی هستند یا کاذب . در پایان ، آسیب پذیری های واقعی با قرار دادن اصلاحات (تکه های کوچکی از کد) در کد منبع اصلاح می شود .

حفاظت از برنامه وب (WAP) توسط سه ماژول تشکیل شده است :

تجزیه و تحلیل کد :

ساخته شده توسط tree generator و تحلیلگر taint می باشد . این ابزار یک لایسنس و یک تجزیه کننده تولید شده توسط ANTLR و براساس دستور زبان و گرامر درخت نوشته شده در زبان PHP است . tree generator از lexer و parser برای ساخت (AST (Abstract Syntactic Tree در فایل های PHP استفاده می کند . تحلیلگر taint تجزیه و تحلیل را از طریق AST انجام می دهد تا آسیب پذیری های بالقوه را تشخیص دهد.

پیش بینی های خطای مثبت یا False Positives  :

owasp wap متشکل از داده های آموزش دیده تحت نظارت با نمونه های طبقه بندی شده به عنوان آسیب پذیری ، خطای مثبت و  الگوریتم یادگیری ماشین رگرسیون منطقی می باشد . برای هر آسیب پذیری احتمالی که توسط تحلیلگر کد شناسایی شده است ، این ماژول حضور ویژگی هایی را که خطای مثبت تعریف می شود را جمع آوری کرده و نمونه ای را با آنها ایجاد می کند.

سپس، الگوریتم پشتیبانی رگرسیون نمونه ها را دریافت می کند و آنها را به عنوان خطای مثبت یا مثبت کاذب یا نه (آسیب پذیری واقعی) طبقه بندی می کند .

اصلاح کننده کد :

  هر آسیب پذیری واقعی با اصلاح کد منبع آن حذف می شود. این ماژول برای نوع آسیب پذیری ، اصلاحاتی را که آسیب پذیری را حذف می کند انتخاب می کند و مکان هایی را در کد منبع که در آن ثابت قرار می گیرد را نشان می دهد .

سپس کد اصلاح می شود و فایل های جدید ایجاد می شوند. رفع اشکال کوچکی از کد (توابع کوچک PHP که برای اثرگذاری ایجاد شده اند) که انجام sanitization یا اعتبار سنجی ورودی کاربر است ، بسته به نوع آسیب پذیری آن دارد

نصب و راه اندازی:

الزامات:

– (JRE (www.oracle.com

 1. در اینجا آخرین نسخه بسته WAP را دانلود کنید. 
 2. بسته را به کامپیوتر محلی خود به یک دایرکتوری منتقل کنید.
 3. در ترمینال به دایرکتوری که در آن بسته استخراج شده است بروید.
 4. برای استفاده از این ابزار اسکریپت wp را اجرا کنید. در اینجا می توانید امکانات این ابزار را مشاهده کنید.

 

owasp wap

owasp wap

owasp wap

owasp wap

 

پروژه مشابه OWASP

 

 

نوشته های مرتبط

مدیریت پایگاه داده

۱۵

آذر
همه موضوعات

ابزار OmniDB نسخه v2.17.0 ابزاری تحت وب برای مدیریت پایگاه داده

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است ابزار OmniDB ابزاری تحت وب است که مدیریت بانک اطلاعاتی-DataBase ( دیتابیس ) را با تمرکز بر تعامل، ساده بودن، پرقدرت و سبک انجام می دهد. برخی خصوصیات این ابزار را بررسی می کنیم: ابزار وب: با استفاده از یک مرورگر تحت وب به عنوان […]

مدیریت دستگاه های IOT

۰۵

آبان
همه موضوعات

مدیریت از راه دور دستگاه های IOT با استفاده از ابزار Upswift

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است اگر فقط از یک دستگاه IoT استفاده می کنید و درحال توسعه پروژه های خود هستید، به روزرسانی و مدیریت آن سریع و آسان است. اما اگر ۱۰ ، ۵۰ یا ۱۰۰ دستگاه داشته باشید چه می کنید؟ مدیریت همه آنها ناگهان به یک دردسر[…]