OWASP WAP

OWASP WAP پروژه حفاظت از وب سایت

حفاظت از برنامه های وب OWASP WAP یک ابزار برای شناسایی و اصلاح آسیب پذیری های اعتبار ورودی در برنامه های وب می باشد که با کد PHP نوشته شده است و پیش بینی های مثبتی را ارائه داده است .

فرآیند owasp wap فوق ترکیبی از تجزیه و تحلیل استاتیک کد منبع و داده کاوی برای شناسایی آسیب پذیری و پیش بینی اعتبارات نادرست است . سپس ، کد منبع را تصحیح می کند تا آسیب پذیری های واقعی را با قرار دادن اصلاحات (توابع کوچک) در مکان های مناسب کد منبع، حذف کند.

به طور خلاصه :

 • OWASP WAP یک ابزار امنیتی برای شناسایی و حذف آسیب پذیری اعتبار سنجی ورودی در برنامه های وب است و پیش بینی های مفیدی ارائه می کند .
 • جهت تشخیص آسیب پذیری با استفاده از تجزیه و تحلیل استاتیک کد منبع ، شروع به داده کاوی برای پیش بینی اعتبار های نادرست و کاذب و قرار دادن رفع اصلاح کد منبع می کند .
 • شناسایی و اصلاح ۸ نوع آسیب پذیری اعتبار سنجی ورودی.
 • کاربر را برای ساخت نرم افزار امن آموزش می دهد.
 • در لینوکس، مکینتاش و ویندوز کار می کند.
 • نیاز به اجرای JRE دارد.
 • قابل حمل، آماده برای اجرا و بدون نیاز به نصب .

WAP آسیب پذیری های زیر را شناسایی و تصحیح می کند :

 • (SQL Injection (SQLI
 • (Cross-site scripting (XSS
 • (Remote File Inclusion (RFI
 • (Local File Inclusion (LFI
 • (Directory Traversal or Path Traversal (DT/PT
 • (Source Code Disclosure (SCD
 • (OS Command Injection (OSCI
 • PHP Code Injection

 ابزار owasp wap کد منبع را تجزیه و تحلیل می کند.

به طور دقیق تر، تجزیه و تحلیل فوق (تجزیه و تحلیل جریان داده ها) جهت شناسایی آسیب پذیری های اعتبار سنجی ورودی می باشد . هدف از این تجزیه و تحلیل ردیابی ورودی های مخرب وارد شده در نقاط ورودی ( آرایه های GET, POST) و همچنین برای بررسی حساسیت توابع پی اچ پی که می توانند توسط ورودی های مخرب، مانند mysql_query مورد سوء استفاده قرار بگیرند می باشد .

پس از تشخیص، این ابزار با استفاده از داده کاوی تایید می کند که آسیب پذیری ها واقعی هستند یا کاذب . در پایان ، آسیب پذیری های واقعی با قرار دادن اصلاحات (تکه های کوچکی از کد) در کد منبع اصلاح می شود .

حفاظت از برنامه وب (WAP) توسط سه ماژول تشکیل شده است :

تجزیه و تحلیل کد :

ساخته شده توسط tree generator و تحلیلگر taint می باشد . این ابزار یک لایسنس و یک تجزیه کننده تولید شده توسط ANTLR و براساس دستور زبان و گرامر درخت نوشته شده در زبان PHP است . tree generator از lexer و parser برای ساخت (AST (Abstract Syntactic Tree در فایل های PHP استفاده می کند . تحلیلگر taint تجزیه و تحلیل را از طریق AST انجام می دهد تا آسیب پذیری های بالقوه را تشخیص دهد.

پیش بینی های خطای مثبت یا False Positives  :

owasp wap متشکل از داده های آموزش دیده تحت نظارت با نمونه های طبقه بندی شده به عنوان آسیب پذیری ، خطای مثبت و  الگوریتم یادگیری ماشین رگرسیون منطقی می باشد . برای هر آسیب پذیری احتمالی که توسط تحلیلگر کد شناسایی شده است ، این ماژول حضور ویژگی هایی را که خطای مثبت تعریف می شود را جمع آوری کرده و نمونه ای را با آنها ایجاد می کند.

سپس، الگوریتم پشتیبانی رگرسیون نمونه ها را دریافت می کند و آنها را به عنوان خطای مثبت یا مثبت کاذب یا نه (آسیب پذیری واقعی) طبقه بندی می کند .

اصلاح کننده کد :

  هر آسیب پذیری واقعی با اصلاح کد منبع آن حذف می شود. این ماژول برای نوع آسیب پذیری ، اصلاحاتی را که آسیب پذیری را حذف می کند انتخاب می کند و مکان هایی را در کد منبع که در آن ثابت قرار می گیرد را نشان می دهد .

سپس کد اصلاح می شود و فایل های جدید ایجاد می شوند. رفع اشکال کوچکی از کد (توابع کوچک PHP که برای اثرگذاری ایجاد شده اند) که انجام sanitization یا اعتبار سنجی ورودی کاربر است ، بسته به نوع آسیب پذیری آن دارد

نصب و راه اندازی:

الزامات:

– (JRE (www.oracle.com

 1. در اینجا آخرین نسخه بسته WAP را دانلود کنید. 
 2. بسته را به کامپیوتر محلی خود به یک دایرکتوری منتقل کنید.
 3. در ترمینال به دایرکتوری که در آن بسته استخراج شده است بروید.
 4. برای استفاده از این ابزار اسکریپت wp را اجرا کنید. در اینجا می توانید امکانات این ابزار را مشاهده کنید.

 

owasp wap

owasp wap

owasp wap

owasp wap

 

پروژه مشابه OWASP

 

تهیه کننده : سید محمد اسماعیلی

 

نوشته های مرتبط

امنیت سرور ssh

۱۹

مرداد
همه موضوعات

سند امنیت در سرور OpenSSH – چک لیست امنیتی OpenSSh

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است OpenSSH اجرای پروتکل SSH است و به دلیل امنیت بالا برای ریموت لاگین ، ایجاد پشتیبان ، انتقال فایل از راه دور از طریق scp یا sftp و موارد دیگر توصیه می شود. SSH جهت حفظ محرمانگی و یکپارچگی داده های تبادل شده بین دو شبکه […]

کنترل پهنای باند اینترنت

۱۶

مرداد
همه موضوعات

محدود کردن سرعت اینترنت کاربران شبکه LAN در لینوکس

انتشار محتوای سایت ایران سایبر فقط با ذکر منبع رسمی مجاز است  اینترنت می تواند ترافیک نامطلوب زیادی را از جمله فعالیت هکرها ، اسپم ها ، جاسوس افزارها و موارد دیگر به همراه آورد. در این مقاله قصد دارم یک ابزار منبع باز را معرفی کنم تا بوسیله آن بتوانید ترافیک اینترنت را کنترل کرده و فعالیت[…]